تبلیغات
Online User ایران شناسی - ششمین سایت مفید(وب سایت بیابان ها و كویرهای ایران)
"This weblog of history and spectacular location Iranian cities has occurred"
تاریخ : دوشنبه 30 دی 1392
نویسنده : bahram bayat
ایران به لطف تنوع جغرافیایی و اقلیمی از غنای گیاهی و جانوری خاصی برخوردار است که در منطقه خشک نیمکره شرقی بی نظیر است. از این روی در دسترس بودن مرجعی که بتواند تا حدودی این غنای اقلیمی را نمایان کند لازم می نمود. با این تفاصیل وب سایت بیابان ها و كویرهای ایران با هدف ترویج فرهنگ طبیعتگردی مسوولانه و حفاظت از محیط زیست  در سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرد. این وب سایت به عنوان تنها مرجع اطلاع رسانی در زمینه كویر و بیابان در ایران فعالیت دارد و خبرها و مطالب آن به صورت روزانه در اختیار عموم قرار میگیرد. در این وب سایت سعی بر آن است که تمامی اطلاعات از منابع معتبر و افراد شناخته شده و متخصص به صورت مدون و بدور از هر گونه خطا و اشتباه در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

 وب سایت شامل بخش های متعددی همچون معرفی كویرها و بیابان های ایران، معرفی حیات وحش و پوشش جانوری و گیاهی ایران، آثار طبیعی  ایران، نكات فنی و ایمنی در سفرهای طبیعتگردی، جهت یابی، معرفی شهرها و روستاهای هدف گردشگری، فرهنگ و تاریخ  و ... است.

وب سایت بیابان ها و كویرهای ایران در جشنواره رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 89  و 90 در حوزه ایرانشناسی حائز رتبه اول و تندیس بلورین برترین تارنمای ایرانشناسی، در جشنواره برترین وب سایت های ایران (وبنا) در سال 89 در بخش گردشگری حائز رتبه اول و در سال 90 به عنوان برترین وب سایت در بخش محیط زیست و در مسابقه برترین تارنما های زیست محیطی  در سال 87 حائز رتبه اول گردیده است.


وب‌سایت کویرهای ایران | Irandeserts Publicationsموضوعات مرتبط: معرفی سایت های مفید ایرانشناسی ,
برچسب‌ها: کویرها , بیابان ها , آبشارها , حیات وحش , تورهای گردشگری ,
آخرین مطالب